O Mnie

Witam! Mam na imię Łukasz. Mieszkam na Litwie i uwielbiam gotowanie! Na dany moment mam 18 lat, ale gotuję i ciekawię się gotowaniem od 6 lat.
 Cała przygoda z zabawą na kuchni zaczęła się, kiedy po raz pierwszy upiekłem z babcią murzynek. Po tym zrozumiałem, że lubię to robić, że lubię gotować! Zacząłem bardziej ciekawić się gotowaniem, zacząłem częściej pomagać mamie na kuchni, czasem nawet zadziwiałem rodziców z rana, gdy wołałem ich na śniadanie które przygotowałem sam. Wtedy to była prosta jajecznica, ale z każdym razem szukałem w internecie nowych przepisów.
 Z czasem zacząłem oglądać na YouTube polskich blogerów kulinarnych i przyznam się, że z tych filmików, które oglądałem nauczyłem się tyle, ile nawet sobie wyobrazić nie mogłem! Nauczyłem się sporo nazw potraw, ich historii i jak się je robi!
 Po jakimś czasie już nie potrzebowałem internetu, aby przygotować danie, po prostu brałem i robiłem je, bo wiedziałem jak, ale przyznam się, że nie każda potrawa mi wychodziła, ale jak powiedziała mi pewna osoba ,,Na błędach się uczy". W tych słowach jest bardzo dużo prawdy, bo naprawdę, gdy popełnisz błąd starasz się następnym razem go nie popełnić :)
 Na dany moment już popełniam mniej błędów kulinarnych, ale wszystkiego się zdarza. Teraz już mogę przyjść do kuchni zobaczyć na produkty które są, ułożyć w głowie efekt końcowy i zabrać się za jego realizację.
 W kuchni najbardziej lubię robić desery i piec ciasta, nie wiem, po prostu, gdy je robię nie zwracam uwagi na czas i co się dzieje dookoła. Nie lubię bardzo skomplikowanych i trudnych potraw, bo moim zdaniem jest to bez sensowne, aby spędzić na kuchni cały dzień z przygotowaniem jednego dania. Jeżeli już nadejdzie mi do zrobienia czegoś trudniejszego, to wszystkimi sposobami postaram się to danie ułatwić, aby nie spędzić sporo czasu na kuchni :)

 Jako, że już wiecie trochę o mnie i o mojej ogromnej pasji do gotowani, to mogę opowiedzieć o moim blogu. Bloga założyłem 23 grudnia 2013 roku i pierwszy przepis który opublikowałem, był to przepis na Litewskie Kibiny, tradycyjne danie Litewskie bardzo popularne w Trokach, ale wtedy popełniłem błąd w nazwie, bo jest danie nie całkowicie pochodzące z Litwy lecz przywiezione przez Karaimów do Trok, ale postanowiłem go nie mieniać, bo te pierożki są na tyle popularne na Litwie, że z pewnością można je nazywać Litewskimi.


 Bloga prowadzę z wielką miłością i zaangażowaniem, bo lubię to i myślę, że na tym moja pasja się nie skończy! :)

Obserwuj bloga: