Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

poniedziałek, listopada 09, 2015

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?
Kawa Latte.

 Nic nie może być lepiej niż pyszna kawa latte na śniadanie! Bardzo lubię latte, ale jako, że nie mam w domu ani ekspresu, ani spieniacza do mleka, to nigdy dotąd jej nie robiłem... To się zmieniło pewnego dnia, kiedy przeczytałem poradnik ,,Jak spienić mleko bez spieniacza". Pomyślałem, że w taki sposób można zrobić latte. Nie wyszło zrobić mi jej z pierwszego razu, ale próba za próbą i wyszła taka jak w najlepszych kawiarenkach!
 Jeżeli, także jak ja nie macie ekspresu i spieniacza, nie przejmujcie się, zrobić pyszną kawę da się i w warunkach domowych. Zachęcam do przeczytania mego poradnika ,,Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?".

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?


Składniki i potrzebne rzeczy:


1-3 łyżeczek kawy lub rozpuszczalnej kawy (w zależności jak mocną lubicie)
2/5 szklanki (w której będziecie serwować kawę) wody 
2/5 szklanki mleka
cukier (opcjonalnie)

Słoik z pokrywką
Tygielek do kawy ( jeżeli robimy z prawdziwą kawą)
Lejek 
Łyżka i łyżeczka

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu? - poradnik:


 Do tygielka wsypujemy kawę i wlewamy wodę. Ustawiamy na gazie i gotujemy do momentu, aż kawa zacznie mocno się pienić i szybko zdejmujemy z ognia, trwa to ok. 5 min. Ciągle obserwujemy, ponieważ kawa bardzo się pieni kiedy wrze i często ,,ucieka" z tygielka. Po zrobieniu, kawę przecedzamy przez drobne sito z filtrem do kawy (lub w dwie warstwy złożonymi ręczniczkami kuchennymi), aby nie było ziarenek.
 Jeżeli używamy rozpuszczalnej kawy po prostu zalewamy wrzątkiem.

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

 Połowę mleka wlewamy do słoiczka i podgrzewamy w kuchence mikrofalowej przez 30 sekund. Po tym zakręcamy słoiczek i bardzo energicznie wstrząsamy, aż mleko się spieni. Wlewamy do szklanki w której będziemy serwować.
 Jeżeli mamy spieniacz, to spieniamy mleko za pomocą jego.

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

 Do mleka zaczynamy wlewać kawę. Robimy to bardzo ostrożnie za pomocą lejka i łyżki. Lejek trzymamy po środku nad powierzchnią spienionego mleka i po jednej łyżce wlewamy kawę. Jeżeli kawę będziemy wlewać szybko, to ona połączy się z mlekiem i nie uzyskamy efektu trzech warstw.
 Po tym drugą część mleka podgrzewamy w kuchence mikrofalowej przez ok. 30 sekund, dokładnie spieniamy w zamkniętym słoiczku i za pomocą łyżki układamy powstałą pianę na wierzch kawy (mleko nie wlewamy).
 Serwujemy! Cukier dodajemy kiedy kawa jest już podana.

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu?

Smacznego!

Podobne przepisy

8 comments

 1. A jeżeli nie mam mikrofalówki? To co wtedy..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podgrzać mleko w rondelku, do temperatury +- 60-70 stopni, aż zaczną pojawiać się malutkie bąbelki :)

   Usuń
 2. Mniam, to jedyna kawa, jaką lubię:) Wyszła Ci cudownie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda, że wcześniej nie znałam Twojego przepisu! teraz już mam spieniacz, dość profesjonalny z firmy Morphy Richards, ale podziwiam Twoją kreatywność, chłopaku! ;) tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam również podgrzać mleko w rondelku i ubić blenderem. Robię tak już od jakiegoś czasu i zawsze wychodzi pyszna kawka. Pozdrawiam wszystkich kawoszy ;)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał ci się przepis? Zostaw komentarz ;)

Obserwuj bloga: